Bigumigu Bigumigu - 3 gün önce

Katman Katman Hayvan Portreleri

Katman Katman Hayvan Portreleri

14.01.2019 - 17:48

Kağıt kesme sanatının çağdaş örnekleri insanın başını döndürecek detaylara sahip. Sanatçılar ise bu el emeği göz nuru çalışmalara ayırdıkları zamanı, iyileştirici bir süreç gibi tarif ediyor çoğu zaman. Myriam Dion’ın dantel dokur gibi sabırla kestiği gazetelerden ürettiği sanat eserleri , Noe Arata’nın kağıttan masal illüstrasyonları , Veerle Coppoolse’un kağıttan Zoetrop’u son dönemde yer verdiğimiz etkileyici örneklerdendi. Patrick Cabral da kağıt keserek tasarladığı hayvan portreleriyle kağıt sanatı adına farklı bir yorum ortaya koyuyor.

Patrick Cabral’dan Starbucks Filipinler için üçleme

Filipinler’de yaşayan kağıt sanatçısı Patrick Cabral, özellikle Starbucks Filipinler’in dekorasyonu için yaptığı fil, kaplan ve kuş üçlemesiyle dikkatleri çekti. Her bir hayvan, Starbucks’un kahve çekirdeklerini yetiştirdiği ülkelerden birini temsil ediyor. Quetzal olarak adlandırılan uzun ve göz alıcı renkte tüylere sahip kuş, Orta Amerika’ya mahsus bir tür ve Guetemala’yı temsil ediyor. Kaplan Sumatra’yı, fil ise Kenya’yı temsil eden bir sembol. Her biri beyaz, siyah ve altın renkte detaylarla bezenmiş. Sanatçı bu üçlemedeki katmanların sağlam ve uzun ömürlü olması için MDF kullanmış.

Patrick Cabral bu üçlemenin öncesindeki kağıt portrelerinde; aslan, balina, böcek, kutup ayısı, goril, deniz kaplumbağası ve kurt gibi vahşi yaşamdan yaşamdan hayvanları ve bir de ejderhayı ele almış.

Patrick Cabral’ın çalışmalarını, Internet sitesi ve Instagram’ı üzerinden takip edebilirsiniz.

View this post on Instagram

Whale, take 2. Forgot to properly crop it 🙂

A post shared by Patrick Cabral (@darkgravity) on

Görsel: Instagram

Manşet görseli düzenlenmiştir.
KAYNAĞA GİT