Wannart Wannart - 3 gün önce

Critics’ Choice Awards Sahiplerini Buldu

Critics’ Choice Awards Sahiplerini Buldu

14.01.2019 - 21:34

Roma en iyi film, yabancı dilde film, yönetmen ve sinematografi ödüllerini alarak Critics’ Choice Award s’ın en büyük kazananı oldu.

24. Critics’ Choice Award’da 14 dalda aday gösterilen The Favourite filmi ise sadece Olivia Colman ‘ın aldığı E n İyi Oyuncu ödülünün yanı sıra E n İyi Topluluk ödülünü aldı.

Black Panther ve Vice ise Christian Bale ‘in iki tane E n İyi Erkek Oyuncu ödülü almasıyla üçer adet ödül aldı.

En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde eşit oy almaları sebebiyle iki kazanan vardı: Lady Gaga (A Star is Born) ve Glenn Close (The Wife) . Aynı durum, süreli yayın ya da TV filmleri kategorisinde E n İyi Başrol ödülü nde de yaşandı. Amy Adams (Sharp Objects) ve Patricis Arquette (Escape at Dannemora) ödülü birlikte aldılar.

TV alanında FX’in The Americans ‘ı ve Amazon’un The Marvelous Mrs. Maisel ‘i üçer ödülle geceyi sonlandırdı. The Assasination of Gianni Versace: American Crime Story , beş dalda aday gösterilse de sadece iki oyla eve döndü: Sü reli Yayın ve E n İyi Aktör (Darren Criss) .

Geçen yılın #SeeHer Ödülü sahibi Viola Davis , bu yıl bu onu Claire Foy ‘a devretti. Ayrıca, The Big Bang Theory oyuncuları, dizi yaratıcısı Chuck Lorre adına Critics’ Choice Yaratıcı Başarı Ödülü ‘nü alarak son sezonlarını kutladılar.
KAYNAĞA GİT